Catering na imprezy – Jak się promować?

Catering na imprezy, jak się promować?

Catering na imprezy to dynamicznie rozwijająca się branża. W obliczu rosnącej konkurencji, kluczowe staje się skuteczne pozycjonowanie usług cateringowych w internecie. W artykule przedstawimy, jak efektywnie reklamować usługi cateringowe, z naciskiem na konieczność posiadania profesjonalnej strony internetowej, dobrze zarządzanego profilu Google Moja Firma jak i prezencji w mediach społecznościowych.

“Your website is the center of your digital universe.” (Twoja witryna internetowa jest centrum twojego cyfrowego wszechświata.)

Andy Crestodina

Jak tworzyć dobrą stronę internetową?

Krok 1. Optymalizacja Strony Cateringu na Imprezy Pod Kątem SEO

Co to SEO?

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO) – edycja kodu źródłowego serwisu internetowego, która ma za zadanie dostosować go do wymogów wyszukiwarek internetowych oraz wyeliminować błędy techniczne powodujące problemy z poprawnym funkcjonowaniem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych

Strona internetowa jest fundamentem Twojej obecności w sieci. Aby przyciągnąć potencjalnych klientów, musi być zoptymalizowana pod kątem SEO. Oto kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę:

Catering na imprezy - podstawy promocji w internecie
Catering na imprezy – podstawy promocji w Internecie
Słowa Kluczowe

Zadbaj o odpowiednie nasycenie strony frazami kluczowymi, takimi jak „catering na imprezy”. Używaj ich w tytułach, nagłówkach, opisach meta oraz wśród treści na stronie. Pamiętaj jednak, aby unikać nadmiernego użycia tych fraz, co może zostać uznane za spam przez wyszukiwarki. Słowa kluczowe powinny pojawiać się naturalnie w tekście, tak aby nie obniżały jego jakości i czytelności.

Strategia Doboru Słów Kluczowych:

 • Long-tail keywords: Frazy długiego ogona, takie jak „najlepszy catering na imprezy firmowe w Warszawie” mogą przyciągać bardziej specyficznych klientów, którzy dokładnie wiedzą, czego szukają. Twórz stronę myśląc o tym jak potencjalni klienci mogą szukać twoich usług cateringowych.
 • Synonimy i pokrewne frazy: Nie ograniczaj się do jednej frazy kluczowej. Używaj synonimów i pokrewnych fraz, takich jak „usługi cateringowe”, „catering eventowy”, „catering na przyjęcia”. Staraj się także podawać swoją frazę w przykładach imprez, takich jak „catering na chrzciny”, „catering na komunię”, „catering na ślub”.
 • Analiza konkurencji: Przeprowadź analizę stron konkurencyjnych firm, aby zobaczyć, jakie słowa kluczowe są przez nich używane. Możesz wykorzystać narzędzia takie jak Google Keyword Planner.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym dlaczego słowa kluczowe są tak ważne, przeczytaj nasz artykuł skupiający się na tym zagadnieniu

https://agencjacontentowa.pl/blog/analityka-internetowa/slowa-kluczowe-znaczenie-wybor-i-optymalizacja

Treść

„Content is King” (Treść jest królem)

Bill Gates

Co powinno znaleźć się na stronie internetowej? Twórz wartościową i unikalną treść, która przyciągnie uwagę odwiedzających. Opisz szczegółowo oferowane usługi, dodaj zdjęcia z poprzednich realizacji oraz opinie zadowolonych klientów. Regularnie aktualizuj stronę, publikując wpisy związane z cateringiem, ciekawymi daniami czy obecnie modnymi posiłkami. Treść powinna być zrozumiała i atrakcyjna dla użytkowników, a jednocześnie zawierać wcześniej wspomniane odpowiednie słowa kluczowe.

Rodzaje Treści:

 • Strona główna: To wizytówka Twojej firmy. Przedstawienie jej jak i samej oferty. Wprowadzenie w to, co wyróżnia Twoją firmę na tle konkurencji. Zadbaj aby wyglądała estetycznie i sprawiała chęć pozostania na Twojej stronie. Pamiętaj o tym, bo to pierwsza rzecz którą zobaczy potencjalny klient.
 • Podstrony usług: Swoisty spis treści usług jakie oferujesz. Zadbaj o ich szczegółowy opis jak i podział na poszczególne usługi, takie jak catering na wesela, catering firmowy czy inne catering na eventy prywatne.
 • Blog: Regularnie aktualizowany z artykułami na tematy związane z cateringiem, poradami kulinarnymi, przepisami, relacjami z wydarzeń, w których firma brała udział. Pokaż gdzie byłeś i co nowego masz w ofercie.
 • Strona „O nas”: Historia firmy, zespół, wartości i misja. To miejsce, gdzie możesz budować zaufanie poprzez przedstawienie ludzi stojących za marką. Warto umieścić tam zdjęcia i grafiki pokazujące Twoją firmę od zaplecza. Spraw wrażenie bliskości między tobą a odbiorcą.
 • Referencje i opinie: Zadowoleni klienci to najlepsza reklama. Zbieraj i publikuj opinie klientów, którzy korzystali z Twoich usług.
Przykłady artykułów na Twoją stronę.

Każde zlecenie to okazja na kolejne. Największym twoim błędem jak chodzi o promowanie twojej usługi jest puszczenie dobrze wykonanej roboty w zapomnienie. Wykorzystaj swój sukces aby ten rodził kolejny!

Dla przykładu, podczas realizacji zamówienia na przyjęcie z okazji chrztu uwieczniaj swoją pracę w postaci zdjęć. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z ważnymi postaciami tego wydarzenia i wykorzystaj te dane tworząc artykuł. Pochwal się światu swoim dziełem. Załącz zdjęcia prezentujące twoje dania ale też i okoliczności. Opisz wydarzenie, przedstaw głównych bohaterów i pokaż ile ono dla nich znaczy. Przedstaw sytuację jako cudowną chwilę, którą kunszt twojego menu tylko przypieczętował. Zestaw jedzenie które serwujesz z sytuacją i ludźmi.

Z drugiej strony, warto także pochwalić się zleceniem nietypowym. Na przykład na imprezę zorganizowaną na urodziny pupila, czy może świętującą pomyślnie zdany egzamin. Miej czujne oko i staraj się wykorzystać każdą okazję, aby móc na danym zleceniu zarobić dwa razy.

Jesteśmy doświadczeni w tworzeniu dobrze pozycjonujących się stron i chętnie w tym pomagamy. Zobacz jak to zrobiliśmy analizując konkretny przypadek:

https://agencjacontentowa.pl/blog/case-study/case-study-jak-pozycjonowac-strone-piszac-do-niej-artykuly

Struktura Strony

Zadbaj o przejrzystą i intuicyjną nawigację. Użytkownicy powinni łatwo znaleźć potrzebne informacje, takie jak menu, cennik czy formularz kontaktowy. Dobrze zorganizowana struktura strony wpływa pozytywnie na doświadczenie użytkownika oraz pozycję w wynikach wyszukiwania. Struktura strony powinna być logiczna i hierarchiczna, co ułatwi nawigację zarówno użytkownikom, jak i robotom wyszukiwarek. Na pewno nie chcesz stracić klienta przez to, że zgubi się na Twojej stronie.

Najważniejsze Elementy:

 • Menu nawigacyjne: Wyraźne i zrozumiałe, z łatwym dostępem do najważniejszych podstron.
 • Breadcrumbs: Czyli okruszki chleba, które pokazują użytkownikom, gdzie się znajdują i jak wrócić do poprzednich stron.
 • Strona kontaktowa: Formularz kontaktowy, dane kontaktowe, mapka z lokalizacją firmy.
 • CTA (Call to Action): Wezwania do działania, takie jak „Zamów teraz”, „Skontaktuj się z nami”, „Dowiedz się więcej”. CTA powinny być wyraźne i umieszczone w strategicznych miejscach. Motywują Twojego potencjalnego klienta aby stał się po prostu klientem.
Responsywność

Co to jest responsywność? Aby odpowiedzieć na to pytanie zastanów się, czy spotkałeś się ze stroną która z poziomu komputera wygląda dobrze, lecz gdy otworzyłeś ją na urządzeniu mobilnym to była nieczytelna? Twoja strona musi być responsywna, czyli dostosowana do wyświetlania na różnych urządzeniach, w tym smartfonach i tabletach. Google preferuje strony mobilne, co ma bezpośredni wpływ na ich pozycję w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszych czasach większość użytkowników przegląda internet na urządzeniach mobilnych, dlatego responsywność jest kluczowa.

Jak Zadbać o Responsywność?

 • Tworzenie strony według zasad Responsive Web Design: Projektuj stronę w taki sposób, aby automatycznie dostosowywała się do różnych rozmiarów ekranu.
 • Testy mobilne: Regularnie testuj swoją stronę na różnych urządzeniach i przeglądarkach, aby upewnić się, że działa poprawnie.
 • Szybkość ładowania: Optymalizuj obrazy i kod strony, aby ta ładowała się równie szybko na urządzeniach mobilnych.

Krok 2. Linkowanie Twoich Usług Cateringowych

Linki Wewnętrzne

Na swojej stronie twórz linki wewnętrzne, prowadzące do różnych sekcji Twojej strony. Pomaga to wyszukiwarkom zrozumieć strukturę Twojej strony i poprawia indeksowanie. Linki wewnętrzne również ułatwiają użytkownikom nawigację i mogą zwiększyć cenny czas spędzony na stronie.

Strategie Linkowania Wewnętrznego:

 • Linkowanie kontekstowe: Umieszczaj linki wewnętrzne w treści artykułów i opisów usług, prowadzące do powiązanych treści na Twojej stronie.
 • Sekcja „Powiązane artykuły”: Dodaj na końcu każdego artykułu listę linków do innych powiązanych postów.
 • Mapy stron (sitemapy): Twórz mapy stron dla użytkowników i robotów wyszukiwarek, aby ułatwić nawigację i indeksowanie.
Linki Zewnętrzne

Prowadzisz współprace z blogerami czy influencerami? A może lokalna gazeta napisała o tobie artykuł? W takim wypadku buduj linki zewnętrzne prowadzone do ich wpisów na Twój temat. Linki z wartościowych stron mają duży wpływ na pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach. Im więcej wysokiej jakości linków prowadzi do Twojej strony, tym bardziej jest ona uznawana za wiarygodną przez wyszukiwarki.

Strategie Budowania Linków Zewnętrznych:

 • Współpraca z influencerami: Zaproś lokalnych influencerów na Twoje wydarzenia i poproś ich o recenzje i linki do Twojej strony. Największe gwiazdy to nie wszystko, poszukaj mniejszych, lokalnych twórców którzy będą skłonni stworzyć o tobie materiał.
 • Gościnne posty na blogach: Pisz artykuły na innych blogach branżowych z linkami do Twojej strony.
 • Media i PR: Publikuj informacje prasowe o Twojej firmie i wydarzeniach, aby zdobyć linki z lokalnych i branżowych mediów.

Jeśli jednak chcesz oddać wizytówkę twojego biznesu pod opiekę profesjonalistom, możesz powierzyć to nam. Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem, kompleksowym naprawianiem jak i staranną opieką stron internetowych.

To wszystko znajdziesz tutaj:

https://stronyktoresprzedaja.pl/

Co Zrobić z Profilem Google Moja Firma?

Sprawne wykorzystywanie profilu Google Moja Firma to prawdziwy klucz do Sukcesu Lokalnego. Usługa Google Moja Firma zwiększy widoczność Twojej firmy cateringowej w lokalnych wynikach wyszukiwania i na mapach Google, ułatwiając klientom znalezienie i kontakt. Umożliwia ona odbiorcom szczegółowe przedstawienie Twojej oferty, obejrzenie zdjęć i filmów oraz przejrzenie opinii i ocen klientów. Wszystko to w kompaktowej, łatwo przyswajalnej formie. Profil pozwala też na publikowanie aktualizacji i łatwą komunikację z klientami, co pomaga w utrzymaniu ich zainteresowania. Sprawdź jak go dobrze wykorzystać dla twojej usługi cateringowej.

Krok 1. Zakładanie i Optymalizacja Profilu

Kompletny Profil to podstawa

Upewnij się, że Twój profil Google Moja Firma jest kompletnie wypełniony. Dodaj wszystkie niezbędne informacje, takie jak nazwa firmy, adres, godziny otwarcia, numer telefonu oraz link do strony internetowej. Im bardziej kompletny jest profil, tym większa szansa, że zostanie on wyświetlony w wynikach lokalnych wyszukiwań. Poprawnie uzupełniony profil jest przez Google uznawany za godny promowania i wyświetlania wyżej co w rezultacie pozwala na więcej odwiedzin Twojej witryny.

Elementy Profilu:

 • Nazwa firmy: Powinna być zgodna z oficjalną nazwą Twojej firmy. Nie wzbudzaj niepotrzebnego zamieszania i odczucia niepewności
 • Adres: Dokładny adres lokalizacji Twojej firmy. Jeśli masz kilka lokalizacji, utwórz osobne profile dla każdej z nich.
 • Godziny otwarcia: Dokładne godziny otwarcia i informacje o wyjątkowych godzinach, np. w święta. Pamiętaj aby aktualizować te dane na bieżąco aby uniknąć nieporozumień.
 • Numer telefonu: Aktualny numer telefonu przeznaczony dla klientów, najlepiej z funkcją kliknięcia, aby zadzwonić.
 • Strona internetowa: Link do Twojej strony internetowej, którą skonstruowałeś zgodnie z naszymi zaleceniami.
Kategoria i Usługi

Wybierz odpowiednie kategorie i usługi, które najlepiej opisują Twoją firmę. Google Moja Firma pozwala na dodanie wielu kategorii i szczegółowego opisu usług, co może pomóc w lepszym dopasowaniu Twojej firmy do zapytań użytkowników.

Wybór Kategorii:

 • Główna kategoria: Wybierz kategorię, która najlepiej opisuje Twoją główną działalność, np. „Catering”.
 • Dodatkowe kategorie: Nie musisz bazować na jednej frazie kluczowej. Dodaj dodatkowe kategorie, które mogą być istotne, np. zamiast „Catering na Imprezy” napisz „Catering eventowy” czy „Catering weselny”.

Opis Usług:

 • Opis usług: Dokładnie opisz każdą z oferowanych usług, używając słów kluczowych związanych z cateringiem.
 • Cennik: Jeśli w Twoim przypadku jest to możliwe, dodaj cennik usług lub informacje o możliwościach wyceny indywidualnej.
Zdjęcia i Multimedia

Dodawanie zdjęć i filmów do profilu Google Moja Firma znacząco wpływa na atrakcyjność Twojej firmy. Użytkownicy chętniej wybierają firmy z bogatą galerią zdjęć i materiałów wideo. Obszerna kolekcja zdjęć pokaże odbiorcy twoje doświadczenie i pozwoli mu zwizualizować Twoją usługę u siebie.

Rodzaje Multimediów:

 • Zdjęcia z wydarzeń: Dodaj zdjęcia z różnych imprez, które obsługiwałeś, pokazujące jakość i prezentację Twojego cateringu. Zadbaj aby wyglądały one profesjonalnie.
 • Filmy promocyjne: Krótkie filmy prezentujące Twoje usługi, proces przygotowania jedzenia czy relacje z wydarzeń.
 • Wirtualne spacery: Jeśli masz stałą lokalizację, rozważ dodanie wirtualnego spaceru po Twojej kuchni czy sali bankietowej.
Opinie i Oceny

Opinie i oceny od klientów mają kluczowe znaczenie dla budowania reputacji Twojej firmy w Google Moja Firma. Zachęcaj zadowolonych klientów do pozostawiania opinii i odpowiadaj na nie, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Jak Zarządzać Opiniami:

 • Prośby o opinie: Po zakończonej usłudze, wysyłaj klientom prośby o wystawienie opinii. Możesz to robić przez e-mail lub SMS.
 • Odpowiedzi: Regularnie odpowiadaj na opinie, dziękując za pozytywne komentarze i starając się rozwiązać problemy w przypadku negatywnych. Do każdej recenzji podchodź z szacunkiem i zrozumieniem, a w przypadku wulgarnych komentarzy użyj zasady „Zło dobrej zwyciężaj”, oznacza to tyle, że pod żadnym pozorem nie powinno się zniżać do poziomu kłótni czy odpowiadania zaczepką. Zachowaj spokój i do każdej sprawy podchodź dyplomatycznie. Jeśli negatywna opinia dotyczy sprawy która została już przez ciebie poprawiona, warto o tym wspomnieć w odpowiedzi – zachęcisz niezadowolonego klienta aby sprawdził Cię raz jeszcze, a dodatkowo dasz do zrozumienia innym czytającym opinie, że problem został zażegnany.
 • Monitorowanie: Śledź nowe opinie i reaguj na nie na bieżąco, pokazuj, że dbasz o swoich klientów.
 • Wyciąganie wniosków: Ucz się na swoich błędach, nie traktuj opinii jedynie jako czynnik promujący Twój biznes, ale także, jako coś co pozwoli Ci się rozwijać. Weryfikuj każde zgłoszenie i traktuj je jako cenną lekcję.
Pełne wykorzystywanie możliwości opinii to przyrządzanie dwóch pieczeni na jednym ogniu.
Pełne wykorzystywanie możliwości opinii to przyrządzanie dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Jak promować Catering na Imprezy?

W tej części dowiesz się jak przy użyciu poprzednio wymienionych narzędzi skutecznie promować usługi cateringowe. Oprócz starannie wykonanej strony internetowej i uzupełnionego profilu Google Moja Firma warto zainwestować w prezencję w mediach społecznościowych.

Krok 1. Marketing Treści

Marketing treści to skuteczna strategia przyciągania klientów poprzez tworzenie i dystrybucję wartościowych treści które zaangażują stałych klientów jak i zachęcą tych nowych. Dzięki niemu możesz budować widoczność marki, angażować odbiorców i generować ruch na stronie internetowej. Co warto zamieszczać na stronie internetowej?

Polecane Treści do Tworzenia:

 • Artykuły blogowe: Pisz artykuły na temat trendów w cateringu ,zamieszczaj porady kulinarne, relacje z eventów, w których brała udział Twoja firma.
 • Przepisy: Udostępniaj przepisy na popularne dania serwowane przez Twoją firmę, co może przyciągnąć miłośników gotowania i zacznie generować ruch na twojej stronie.
 • Case studies: Opisz udane wymagające realizacje, pokazując, jak Twoja firma poradziła sobie z różnymi wyzwaniami cateringowymi. Wzbogać je o zdjęcia oraz dokładnie opisz na czym polegała trudność w danym zleceniu jak Twoja firma sobie z nim poradziła.
 • Live cooking: Prowadź transmisje na żywo, gdzie pokażesz, jak przygotowujesz flagowe potrawy, bądź opiszesz nowość w twojej karcie dań. Zapewnisz sobie ruch na stronie oraz utrzymasz uwagę klientów.

Krok 2. Social Media Marketing

„Content is fire, social media is gasoline” (Treść to ogień, media społecznościowe to benzyna)

Jay Baer

Obecność w mediach społecznościowych to nieodzowny element nowoczesnego marketingu. Dzięki mediom społecznościowym możesz dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i angażować ich poprzez różnorodne formy treści. Pamiętaj, że Facebook to nie wszystko. Różne grupy docelowe korzystają z charakterystycznych dla nich platform.

Platformy Społecznościowe:

 • Facebook: Plan działania w wypadku tej platformy to – Regularne posty, reklamy, wydarzenia i konkursy mogące przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Nie zapomnij także o stale rosnącym na popularności formacie wideo jak na przykład krótkie filmy „rolki”.
 • Instagram: Zdjęcia i filmy z realizacji, posty o kulisach pracy, stories relacjonujące dnie z życia firmy i Reelsy budują zaangażowanie. Nie bój się używać hasztagów takich jak „#catering”, „#eventy”, „#slubneinspiracje”.
 • LinkedIn: Publikacje profesjonalne, artykuły o branży cateringowej, relacje z eventów firmowych. LinkedIn jest platformą społecznościową typowo zawodową. Możesz tam nawiązać kontakt z większymi firmami czy korporacjami planującymi wykorzystanie usługi cateringowej.
 • Pinterest: Tworzenie tablic tematycznych z inspiracjami na catering na różne okazje. Pamiętaj aby w postach i opisie zawrzeć odnośnik do twojej strony, bądź inną formę kontaktu.

Krok 3. Reklama Płatna (PPC)

Reklama płatna to szybki sposób na przyciągnięcie ruchu na stronę internetową. Kampanie PPC (Pay-Per-Click) polegają na tym, że reklamodawcy płacą za każde kliknięcie w ich reklamę. Są one prowadzone na platformach takich jak Google Ads czy Facebook Ads, gdzie reklamy są wyświetlane odpowiednio wyselekcjonowanej grupie odbiorców. Reklamodawcy mogą precyzyjnie targetować odbiorców na podstawie słów kluczowych, demografii, zainteresowań i zachowań użytkowników, co pozwala na efektywne wykorzystanie budżetu reklamowego. Kampanie PPC (Pay-Per-Click) mogą być efektywne, jeśli są dobrze zaplanowane i skierowane do odpowiedniej grupy odbiorców.

Gdzie najlepiej reklamować usługi cateringu na imprezy?

 • Google Ads: Reklamy w wynikach wyszukiwania i sieci reklamowej Google, targetowanie odbywa się na podstawie określonych słów kluczowych.
 • Facebook Ads: Reklamy na Facebooku z targetowaniem demograficznym i behawioralnym. To znaczy, że twoja usługa cateringowa będzie reklamowana osobom zainteresowanym tym tematem.
 • Instagram Ads: Wizualne reklamy skierowane do użytkowników Instagrama, wykorzystujące zdjęcia i filmy. W przypadku reklam wideo warto je „wtopić w tłum”. Oznacza to, że należy reklamy tworzyć w stylu typowych reelsów na Instagramie, aby zostały odebrane jako zwykły filmik niżeli reklama.
 • LinkedIn Ads: Reklamy skierowane do profesjonalistów i firm, idealne na promocję cateringu firmowego.

Jeśli chcesz skupić się na reklamowaniu swojej strony internetowej skorzystaj z Google Ads

https://ads.google.com

Krok 4. E-mail Marketing

E-mail marketing to skuteczny sposób na utrzymanie kontaktu z klientami i informowanie ich o nowościach, promocjach czy specjalnych ofertach. Najczęściej za pomocą newslettera.

Aby zachęcić odbiorców do zapisu do newslettera posłuż się banerem zapraszającym na stronie, bądź wyskakującym okienkiem. Pamiętaj, że klient będzie chciał coś w zamian, dlatego pomyśl o zniżce lub innej natychmiastowej korzyści mogącej wynikać z zapisu do newslettera.

Jak prowadzić newsletter?

 • Systematyczność: Regularne wysyłanie mailów. Dla przykładu mogą to być aktualności, nowości w menu, zaproszeniami na wydarzenia.
 • Oferty specjalne: Ekskluzywne oferty i rabaty dla subskrybentów newslettera.
 • Kampanie drip: Automatyczne sekwencje e-maili, które edukują klientów o Twoich usługach i zachęcają do skorzystania z nich.

Newsletter pozwala na utrzymanie stałej relacji z Twoim klientem. Warto zaznaczyć, że kluczem jest wyczucie, oznacza to, że nie można wysyłać wiadomości za często aby klient nie „zmęczył” się kontaktem z tobą, za rzadkie komunikowanie się z kolei, może skutkować zapominaniem o twojej firmie.

Każdy nowy odbiorca newslettera powinien dostać od jednego do dwóch maili witających go w gronie odbiorców. Z biegiem czasu częstotliwość maili powinna stopniowo maleć. Przeanalizuj ile wartościowych treści jesteś w stanie wysłać klientom w miesiącu i na podstawie tego stwórz swój harmonogram.

W prowadzeniu newslettera pomoże Ci na przykład witryna MailChimp do której link znajduje się poniżej.

https://mailchimp.com

Krok 5. Współpraca z Influencerami

Influencerzy mogą znacząco wpłynąć na decyzje zakupowe swoich obserwatorów. Współpraca z lokalnymi influencerami może zwiększyć świadomość Twojej marki i przyciągnąć nowych klientów.

Jak Współpracować z Influencerami?

 • Wybór influencerów: Wybierz influencerów, którzy mają związek z branżą gastronomiczną lub eventową i cieszą się zaufaniem swoich obserwatorów. Jeśli nie prowadzisz działań ogólnokrajowych mądrą decyzją może być kontakt z lokalnymi twórcami.
 • Oferty współpracy: Zaproponuj influencerom darmowe usługi w zamian za recenzje twoich usług, relacje na żywo z wydarzeń lub posty sponsorowane.
 • Długoterminowa współpraca: Buduj długoterminowe relacje, które będą autentyczne i wiarygodne dla ich odbiorców. Jednostrzałowa reklama nie będzie tak skuteczna jak widoczny, długi związek twórcy z twoją marką.

Analiza i Monitorowanie Efektów Promocji

Podążałeś według zalecanych przez nas kroków? Świetnie! Teraz czas sprawdzić które rozwiązania najlepiej się sprawdzają, a nad czym należy jeszcze trochę popracować.

Jak śledzić ruch na stronie internetowej?

Krok 1. Google Analytics

Korzystaj z Google Analytics, aby monitorować ruch na swojej stronie internetowej i analizować, skąd pochodzą Twoi odwiedzający. To narzędzie pozwala śledzić efektywność kampanii marketingowych, zrozumieć zachowania użytkowników i optymalizować stronę pod kątem lepszych wyników.

W czym pomoże Google Analytics?

Dzięki temu narzędziu dowiesz się:

 • Liczba użytkowników: Ile osób odwiedza Twoją stronę.
 • Źródła ruchu: Skąd pochodzą odwiedzający (wyszukiwarki, media społecznościowe, reklamy).
 • Czas spędzony na stronie: Jak długo użytkownicy przebywają na Twojej stronie.
 • Wskaźnik odrzuceń: Procent użytkowników, którzy opuszczają stronę po obejrzeniu tylko jednej strony.

Usługa Google Analytics:

https://analytics.google.com

Krok 2. Google Search Console

Google Search Console to narzędzie, które pomaga monitorować i utrzymywać obecność strony w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki niemu możesz śledzić, jak Twoja strona jest indeksowana, jakie słowa kluczowe przyciągają ruch i czy pojawiają się jakieś problemy techniczne.

Najważniejsze funkcje Google Search Console:

 • Raporty o wydajności: Śledzenie liczby kliknięć, wyświetleń i pozycji w wynikach wyszukiwania.
 • Indeksowanie: Informacje o tym, które strony są zindeksowane i jakie błędy indeksowania występują.
 • Linki: Analiza linków prowadzących do Twojej strony i linków wewnętrznych.

Usługa Google Search Console:

https://search.google.com/search-console

Krok 3. Monitorowanie Opinii

Regularnie monitoruj opinie na profilach Google Moja Firma, Facebook i innych platformach recenzenckich. Odpowiadaj na opinie, aby budować zaufanie i relacje z klientami.

Jak Monitorować Opinie?

 • Alerty Google: Ustaw alerty Google, aby otrzymywać powiadomienia o nowych recenzjach i wzmiankach o Twojej firmie. W ten sposób nie przegapisz żadnej opinii i będziesz w stanie szybko rozwiązać ewentualny spór.
 • Narzędzia do zarządzania opiniami: Korzystaj z narzędzi takich jak Brand24, które pomagają śledzić i zarządzać opiniami na różnych platformach. Korzystanie z tego typu witryn jest niezwykle wygodne, gdyż za pomocą jednej strony jesteś w stanie obserwować opinie pojawiające się w całej sieci.

Tutaj znajdziesz monitoring opinii Brand24:

https://brand24.pl

Krok 4. A/B Testing

Testowanie A/B to proces porównywania dwóch wersji strony internetowej lub kampanii marketingowej, aby sprawdzić, która z nich osiąga lepsze wyniki. Możesz testować różne elementy, takie jak nagłówki, obrazy czy układ strony. Najprościej to sobie wyobrazić za pomocą dwóch makiet A i B, które następnie naprzemiennie testujesz by sprawdzić które rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Jak Przeprowadzać Testy A/B?

 • Wybór elementów do testowania: Wybierz elementy, które mają znaczący wpływ na kliknięcia, np. nagłówki, CTA, formularze.
 • Tworzenie wariantów: Stwórz dwie wersje tego samego elementu i pokaż je różnym grupom użytkowników.
 • Analiza wyników: Porównaj wyniki obu wersji, aby zidentyfikować, która jest bardziej skuteczna.

W swojej ofercie mamy też usługi analityki internetowej. Zarówno dogłębną analizę standardową jak i bardziej kompaktową mini-analizę, będącą dawką wiedzy o ruchu na twojej stronie w pigułce.

https://agencjacontentowa.pl/analityka-internetowa

Co się dowiedziałeś o promowaniu cateringu na imprezy?

Skuteczne pozycjonowanie usługi catering na imprezy wymaga kompleksowego podejścia, obejmującego optymalizację strony internetowej, aktywność w Google Moja Firma, marketing treści, social media, reklamę płatną oraz analizę i monitorowanie wyników. Inwestowanie w te działania pozwala nie tylko zwiększyć widoczność Twojej firmy w internecie, ale także przyciągnąć nowych klientów i budować trwałe relacje z obecnymi.

W dobie cyfryzacji, gdzie konkurencja w branży cateringowej stale rośnie, posiadanie dobrze opracowanej strategii marketingowej jest kluczowe. Pamiętaj, że sukces wymaga cierpliwości i ciągłego doskonalenia swoich działań. Regularne monitorowanie wyników, analiza danych i dostosowywanie strategii pozwolą Ci utrzymać przewagę nad konkurencją i osiągnąć zamierzone cele biznesowe.


Kim jesteśmy?

Jesteśmy zgranym zespołem ludzi z pasją, dla których profesjonalizm to priorytet. Dzięki nam Twoja firma może stać się bardziej atrakcyjna w oczach klientów.

Wyróżniamy się na tle konkurencji, ponieważ korzystamy z narzędzi do analiz, które pomagają nam podejmować świadome decyzje co do tonu, stylu oraz struktury naszej pracy.